Kinderworkshop Workshop Docu-DaDa

Kom woensdagmiddag 8 augustus naar het Kinderatelier Dr8888 en doe mee aan de workshop DOCU-DADA van beeldend kunstenaar Renate Jacobs. We gaan in drie fasen een fantastisch kunstwerk maken met gebruik van Engelse, Chinese en Turkse kranten, de primaire kleuren in ecoline en typografie.

De kunstenaar Renate Jacobs

Jacobs is gefascineerd door documenten van alle soorten en maten. Zij ontwerpt en maakt stempels om een heel ‘eigen’ universele symboliek mee uit te beelden. Jacobs woonde en werkte lange tijd in Zuid-Oost Azie en de Stille Zuidzee. Tijdens een van haar projecten werkte zij samen met een Maori-stam in Ruatoki, Nieuw Zeeland. Haar gebruik van kleuren en vormen is vaak terug te voeren tot niet-westerse beeldtaal. In haar documenten en pamfletten refereert zij naar een symbolenspel van religieuze, politieke, wetenschappelijke en filosofische origine.
Haar werk heeft verwantschap met het werk van Paul Klee. Jacobs maakt net als Klee gebruik van mythologische wezens en etnografische beeldtaal. Ze maakt daarmee combinaties van abstracte en figuratieve vormen. Haar werk is kleurrijk, vrolijk en humoristisch.

Wat gaan we doen?

Tijdens deze workshop laten we ons inspireren door collages en typografische werken uit de jaren 20 van de vorige eeuw van Kurt Schwitters, Paul Klee, Raoul Hausmann en Thijs Rinsema. We gaan stukken tekst knippen uit kranten, kleuren aanbrengen en stempelen met verschillende soorten letters en woorden en lettergrepen tekstueel vormgeven.

Na afloop evalueren we onder leiding van de kunstenaar hoe het is gegaan en welke combinaties er werden gemaakt van woorden en beelden. Iedereen wordt gefotografeerd met zijn/haar kunstwerk.

Woensdag 8 augustus, van 14.00 – 16.00 uur

Waar: in het Kinderatelier Dr8888
Leeftijd: 6 t/m 12 jaar

Kosten: €  2,50

Meld je aan voor een workshop per telefoon 0512 – 515647 of per e-mail: info@museumdrachten.nl

  ffoto-stempelen-klein

Menu

Museum Dr8888 Twitter

Collectie

zwaaiende-popklein erfgoed5 karin-meijerman-stemt-ook-op-museum-dr8888 ton-mertens-fier6_0 aanwinsten9 iris-kroes-stemt-ook-op-museum-dr8888 aanwinsten1 legoschoen%201 blauwe-roek-1